Gucci Çevre Dostu Moda İçin Izgaradan Çıkıyor

/
4 mins read

Moda yıllar içinde çevrecilikle kaba ve yuvarlatılmış bir ilişkiye sahiptir. Hızlı moda ya da lüks hatlar olsun, onlarca yıl boyunca sürekli olarak kıyafetler çıkaran bir mevsimsel modelde yatmaktadır, bunu daha sonra en son trendler için daha sonra atacak tüketicilere satmaktadır. İster depolama sahasında, ister yeniden satılmış veya geri dönüştürülmüş olsun tamamen alıcıya, malzemeye ve mevcut seçeneklere bağlıdır. Sektörü ayakta tutmanın sürdürülebilir veya çevre dostu bir yolu değil.

çanta ile model

Gucci

Ancak Gucci’nin Yaratıcı Yönetmeni Alessandro Michele bunu değiştirmeyi umuyor. Giysilerin ömrünü düz bir çizgiden bir daireye dönüştüren ve kasıtlı olarak “yaşam sonu” nu düşünerek kıyafetler tasarlayan bir kavram olan daireselliğe kendini adamıştır. Umut, her giysinin, parçalanabilen, geri dönüştürülebilen ve sabit bir döngüde başka bir şeye dönüştürülebilen malzemeler kullanılarak mümkün olduğunca çok sayıda “yaşamına” sahip olmasıdır.

moda stili

Gucci

Tabii ki, bu anlık bir süreç değil. Yeni kapsül koleksiyonu Gucci Off the Grid ile başlıyor. Sportif hazır giyim ve aksesuarlardan oluşan hat, tamamen ilk tasarımının ötesinde bir ömre sahip olabilen tamamen organik, geri dönüştürülmüş veya biyo bazlı malzemelerden üretiliyor. Nakliye ve ambalaj malzemeleri bile FSC sertifikalı geri dönüştürülmüş karton kutular ve geri dönüştürülmüş naylon toz torbası ile bu çevre dostu şemsiyenin altına düşecektir.

moda adam

Gucci

Bu hareketler, son birkaç yıldır daha sürdürülebilir bir sistem üzerinde çalıştıkları için markadan beklenmedik değil. 2018 ve 2019 arasında, fabrikalarından 22 ton deri hurda biriktirdiği ve yeniden tasarlandığı bildirildi. Bir trend belirleyici olarak, lüks evler dünyasında bile, Michele’in daha yeşil bir sistem vizyonu sektörde bir kartopu etkisi başlatacaktır.

En son çabayı tanıtmasına yardımcı olmak için etiketin arkadaşlarını (Jane Fonda, Lil Nas X, Kral Prenses, Miyavi ve David de Rothschild) küresel bir kampanyaya çağırdı. Ünlü oyuncu, bir ağaç evinde ikamet ediyor, savurgan tüketicilikten uzaklaşmak ve tüketici israfını en aza indirmenin yollarına odaklanmakla ilgili çevresel bildirime odaklanıyor.

iyi giyimli adam

Gucci

“Koleksiyon ekip çalışmasının sonucudur; herkes ona bir şey getirdi. Kampanyada da insanlar arasında yeni bir şey inşa eden bu diyalog fikri var ”dedi. “Şehir merkezinde, parkta oynayan çocuklar gibi hep birlikte bir ağaç evi yapabileceğimizi hayal ettim. Çünkü hepimizin bu evi inşa etmesi veya gezegenimizin var olmadığını, orada olmadığı veya çok uzak olduğu yerlerde bile olduğunu keşfetmemiz gerekiyor. ”

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Önceki Hikaye

Anthony Vaccarello, K-Pop'un Rosé'sini Saint Laurent'in Yeni Yüzü Olarak Atadı

Sonraki Hikaye

Lady Gaga, Valentino'nun Yeni Parfüm Voce Viva İçin Muse Oldu

Latest from HEPSİ