CoronaVirus zamanında eşsiz bir sanat / tıbbi işbirliği.

/
6 mins read

Neal Feay / MV Anderson

Neal Feay Studio’nun kurucusu Alex Rasmussen ile 2018 JustLuxe röportajımda, tasarım / üretim şirketinin, anodize alüminyum kullanarak üst düzey mobilya, dokulu sanat tasarımı, moda ve dış cephe kaplamalarının yaratılmasında lider olarak ortaya çıkmasını tartıştık. yaratıcı ürün serilerindeki ana unsur.

Yıllardır, Neal Feay Studio eloksallı alüminyum tasarımlar konusunda uzmanlaşmıştır. Şirket başlangıçta on yıllar önce mücevher tasarımında başarı elde etti, daha sonra hepsi alüminyumdan Hi-Fi Ses sistemlerinin tasarım ve üretimine geçti. Şirket büyüdükçe, Neal Feay, Alex Rasmussen ile birlikte dümende yüksek moda, mimari ve yat kategorilerine genişledi. Şirket, Louis Vuitton, Marc Newson ve Azzedine Alaïa’yı ortak olarak sayıyor.

Salver Platter tasarımı, iç dekor, Neal Feay Studio

Ama şimdi, yeni bir şey.

Alex Rasmussen ve Neal Feay Studio ekibi, COVID-19 ile savaşmak için anodize alüminyum vantilatörler oluşturmak üzere Vyaire Medical ile ortaklık yapıyor. Neal Feay Studio artık üstel talebi karşılamak için yüzlerce Vyaire Medical ventilatör sistemi üretiyor. Bu pratik sanat / tasarım stüdyosu, dünyanın en saygın tıbbi ekipman sağlayıcılarından biri olan Vyaire Medical ile çalışmak için nasıl bilgi ve sezgiye sahipti? Deneyimleri ve anodize alüminyum hakkında derin bilgi birikimi ile ilgilidir.

Son zamanlarda, Bay Rassmussen ile röportaj yapıp sorabildiğimiz için şanslıydık.

JustLuxe: Eloksallı alüminyum, COVID 19 ile mücadele için ventilatör üretiminde ne gibi avantajlara sahiptir?

Rasmussen: Özel eloksallı alüminyumumuz tıbbi ekipman üretimi için mükemmeldir. Ventilatörün toplam ağırlığını azaltarak taşımayı kolaylaştırmak için inanılmaz derecede güçlü ve hafiftir. Alüminyumun dezenfekte edilmesi de çok daha kolaydır. Plastikten farklı olarak, tasarımlarımız bozulma sorunu olmayan güçlü çözücülerden temizlemeye dayanabilir. İnanılmaz derecede dayanıklı ve aynı zamanda oldukça geri dönüştürülmüş içerik.

Moon Console, mobilya ___ ‘dan Neal Feay studio

JustLuxe: Neal Feay, üst düzey moda ve mimari projelerle bilinir, bize Vyaire Medical ile ortaklığın nasıl olduğunu anlatın?

Rasmussen: 15 yılı aşkın bir süredir Vyaire’in sahibi olan şirketle çalışıyoruz. Bu tür işler aslında 2008 yılına kadar ekmek ve tereyağımızdı. Moda, tasarım ve mimari alanındaki çalışmalarımız o zamandan beri oldu.

JustLuxe: Hız salgının karşısında böyle bir faktör olduğundan, üretimi bu kadar hızlı nasıl artırdınız?

Rasmussen: Dikey olarak entegre olduğumuz ve gece gündüz çalıştığımız için, bizi son derece hızlı tepki verebilme alışılmadık bir konuma sokar. Öncelikleri değiştirerek, birkaç gün içinde Vyaire panelleri yapmak için lüks aksesuarlar yapan makineleri değiştirdik. Fransa’nın kilitli olması, kapasitemizin büyük bir kısmını açmıştı. Kötü haber ve iyi haber birbiriyle çok ilgiliydi…. Göndermeye 8 haftalık normal bir teslim süresi yerine beş takvim günü içinde başladık.

JustLuxe: Neal Feay, üretimi ülke dışına taşımak söz konusu olduğunda eğilimi destekliyor gibi görünüyor. Santa Barbara’da bir şeyler yapmaya devam etmeyi nasıl başardınız?

Rasmussen: Büyükbabam 1945 yılında dünya standartlarında ürünler yapmak için şirketi kurdu. Üç kuşaktır daha da titiz davranıyoruz. Başka bir büyük tıbbi müşterimiz var ve daha önce Çinli tedarikçiler kullanıyorlardı. Malzememizle nelerin mümkün olabileceğine dair bilgimizi artıran akıllı endüstriyel tasarım yaparak, algılanan değerli ürüne üstün bir maliyet sağladık.

JustLuxe: Şu anda tamamen ventilatör üretimine geçtiniz mi yoksa Neal Feay hala geleneksel moda ve mimari kategorilerinde mi çalışıyor?

Rasmussen: Ah, hayır… biz her türlü yaratıcı şeyle uğraşıyorduk – bir BBJ iç mekanı, birkaç süperyat, Sutherland mobilyaları için Alex Rasmussen olacak yeni bir lüks dış mekan mobilyaları serisi. Her zaman yeni yönlere doğru ilerliyoruz.

Neal Feay stüdyosu

Sanat kurulumu, eloksallı alüminyum dalga, Neal Feay Studio

Neal Feay Stüdyosu

Dış Cephe Kaplama, Neal Feay Studio

Neal Feay Stüdyosu

Dış Tasarım, Vyaire Vantilatör, Neal Feay Studio

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Önceki Hikaye

Prada, SS21 Şovunu Beş Moda Filmiyle Sundu

Sonraki Hikaye

Chiara Zonca ile Hasselblad Kahraman Sohbeti

Latest from GÜZELLİK