Altı Duyudaki Simya Barından Silversands Grenada, Chablé Yucatan ve Anantara, Tayland.

/
15 mins read

Anantara / Salatalık Maskesi malzemeleri

Bu Covid-19 pandemisinde canlanma birçok inziva ve tatil beldesinin hedefidir. JustLuxe, bu ilginç zamanda evde yaratılabilecek en ilginç ve işlevsel olan bazılarını yayınlamamıza izin verenlere minnettardır. Henüz bu zarif inziva yerlerinden birine gidemediğimiz için, bu terapilerin bazılarını yeni oluşturulmuş, ancak geçici olsa da ev kaplıcalarında kullanmaktan daha iyi hissedebiliriz.

Altı Duyudaki Kimya Barı, Six Senses tatil köyleri içinde, birçok organik yüz ve vücut ovmalarının yaratıldığı ünlü bir sağlıklı yaşam tesisi markasıdır. Six Senses Spa Eğitim Direktörü Tammy Dent, bu benzersiz evde ev spa ve hijyen ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulduklarından, gerekli el deneyiminin bir parçası olarak, biri el yıkama, bir el maskesi olmak üzere iki kişisel el ovucu hazırladı. Covid anı.

Yumuşatıcı El Ovucu

Bu ovma, kuru elleri güvenli bir şekilde nemlendirilmiş bir duruma döndürecektir.

• ¼ su bardağı Deniz Tuzu

• ¼ bardak Rafine Edilmemiş Şeker

• 1 çorba kaşığı Fraksiyone Hindistan Cevizi Yağı

• 2 yemek kaşığı Ham Bal

• 1 çorba kaşığı Limon Suyu

• 3 Damla Greyfurt Esansiyel Yağı

Hindistan cevizi yağını çiğ bal ile karıştırıp, ardından diğer malzemeleri ekleyerek, istediğiniz esansiyel yağı seçerek başlayın. Karıştırıldıktan sonra, doğal malzemeleri korumak ve düzenli kullanmak için koyu renkli, cam bir şişede doğrudan güneş ışığından uzak tutun.

İrlanda Yulaf El Maskesi

Ellerin sırtları çoğu zaman yaş verir, çünkü ellerin arkasında kuru lekeler ve koyu pigmentasyon görülür. Çiğ yulafın kuru cildi beslediği ve olağandışı pigmentasyonu hafiflettiği ve parlattığı bilinmektedir.

• 2 yemek kaşığı öğütülmüş çiğ yulaf

• 1 çorba kaşığı bal

• 1-2 yemek kaşığı doğal yoğurt

Bal ve yoğurt eklemeden önce yulaf öğüterek başlayın. Uygulandıktan sonra, elleri ılık, nemli bir havluya sarın ve ılık suyla çıkarmadan önce malzemeleri yumuşatın ve pürüzsüz hale getirin.

SILVERSANDS SPA

Silversands Spa, Silversands Resort'un sağlıklı yaşam boyutudur. Grenadinler ada zincirinin güney ucundaki Batı Hint Adaları'ndaki Grenada adasındadır. Geleneksel tedavileri ve yerel esintili Karayip ritüellerini harmanlayan geniş bir menüyle kaplıcada sauna, buz mağarası, hamam, deneyimsel duşlar ve Technogym fitness merkezi bulunmaktadır. tümü özel spa havuzu etrafında inşa edilmiştir.

Kahve ve Bal Vücut Ovucu

Taze çekilmiş kahve, organik bal ve yoğurt kullanarak, bu fırça canlandırıcı ve kan dolaşımını artırmanın bir yoludur. Antioksidanlar açısından zengin kahve de teobromin enzimlerine sahiptir. Kahve içindeki kafeinin selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Bal ve yoğurtun antibakteriyel ve antienflamatuar özellikler içerdiği ve ayrıca aknenin önlenmesinde ve iyileşmesinde yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Bu ev yapımı antioksidan ovma yapmak için, bu üç malzemeyi bir karıştırma kabında karıştırın.

1.1 1 cup2 su bardağı organik bal

2.1 fincan kahve telvesi

3.1 su bardağı sade yoğurt

Uygulama

Her vücut kısmı için, cildinizi pul pul dökmek için kahve-bal vücut ovma bir çorba kaşığı kullanın.

Cildin hassasiyetine bağlı olarak orta ila ağır basınca sahip dairesel desende kolay uygulama için nemli cilde uygulayın. Ilık su ile durulayın. Sabun kullanmayın, yoğurt ve bal doğal yumuşatıcı görevi görür, bu nedenle vücut losyonu da gerekmez.

Silversands Üç Adımlı Canlandırıcı Yüz Bakımı

Bu organik yüz, yoğurt, bal, limon, salatalık ve kahverengi şeker gibi doğal içeriklerden oluşur.

Bal ve yoğurt antibakteriyel ve antienflamatuar özellikler içerir. Esmer şeker bir eksfoliyatörüdür. Toner olarak karıştırılan kireç ve salatalık, cildin Ph dengesini geri getirirken, gözenekleri kapatırken cildin yenilenmiş görünmesini sağlar. Düzenli olarak kullanılırsa, cildin yağ üretimini sakinleştirir, bakterilere daha az eğilimli olur.

Malzemeler:

a. Yüz Ovma: 1 yemek kaşığı çiğ bal ve 1 yemek kaşığı esmer şeker

b. Toner: Bir limonun suyu, bir salatalığın suyu ile karıştırılır, tohumlar çıkarılır.

c. Maske: Yoğurt ve bal (soğutulmuş)

Her bir malzemeyi 3 kapta karıştırın ve buzdolabındaki toner ve maskeyi soğutun.

Temizlenmiş bir yüze ve pamuklu bir bez kullanarak, harmanlanmış toneri cildin fazla yağını çıkarmak için hafif ila orta basınçta dairesel bir desende uygulayın. Boyun için yüze doğru yukarı doğru hareket kullanın.

Ardından, bir kaşık bal ve kahverengi şeker ovma karışımını alın ve dairesel bir masaj tekniğinde yüzünüze hafifçe masaj yapın.

Ovmayı ılık bir yüz havlusu ile çıkarın ve kireç salatalık tonerini tekrar uygulayın.

Daha sonra, karıştırılmış yoğurt ve balı alın ve yüze ve boyuna ince bir tabaka uygulayın ve 15-20 dakika bekletin.

Sabun kullanmadan ılık suyla yıkayın. Kireç salatalık toneri ile bitirin.

————————————————– ————————————————– –

Chable

Chablé Hotels, Maya ritüelleri ve gelenekleri üzerine kurulmuş butik beş yıldızlı bir otel ve sağlıklı yaşam grubudur.

Chablé markası iki otel içerir: Chablé Yucatan ve Chablé Maroma. Her ikisi de, konuklar, mülkleri tam olarak doldurduklarında bile, güvenli bir şekilde sosyal mesafeye izin veren düşük yoğunluklu mülklerde bulunur. Chablé Yucatan, tarihi Merida kenti yakınlarındaki Maya ormanının kalbinde 750 dönüm üzerinde yer almaktadır.

EVDE CHABLÉ YUCATAN İLE MAYAN SPA TEDAVİLERİ

Maya Chaya ve Aloe Vera Vücut Cilası

Bu besleyici vücut peelingi, Yucatan'a özgü bir bitki olan Chaya'yı yenileyici ve canlandırıcı özelliklerle birleştirir ve güçlü nemlendirici, antienflamatuar Aloe Vera, cildi parlak ve yüksek ruhları Yucatán bölgesinden ayırır.

Malzemeler:

– Chaya Yaprağı (Ağaç Ispanak olarak da bilinir) – bu yapraklar vitaminlerle doludur,

– Şeker veya tuz

– Zeytin, Hindistan Cevizi veya Badem Yağı ve Aloe Vera.

Hazırlık:

Chaya yapraklarını ezin veya ince doğrayın ve şeker veya tuzla seçtiğiniz yağla (zeytin, hindistancevizi veya badem yağı öneririz) bir kaseye dökün. İyice karıştırın. Aloe Vera Ekle

Uygulama:

– Karışımı vücudun istenen bölgesine uygulayın ve pul pul dökmeye başlayın.

-Fýrlayın 15 dakika kurumaya bırakın ve kuruduktan sonra, ürünlerin reaksiyon göstermesi için 5 dakika daha bırakın. Durulayın ve cildi bir bezle kurulayın.

– Tercih ettiğiniz bir nemlendirici veya hindistancevizi yağının ince bir badem tabakasını uygulayın.

Maya Bitkisel Kompres Masajı – Maya bahçelerinden doğrudan gelen bu geleneksel kümes hayvanları, taze ve kurutulmuş toz bitkilerden üretilir. ka’anchés (bahçeler) vücudun ağrılarını ve gerginliğini gidermek için kullanılır. Otlar organik yağlarla karıştırılır ve derin doku masajı ile vücuda uygulanır.

Malzemeler:

– İki adet 25 x 25 cm yumuşak kumaş (yaklaşık 6 inç x 6 inç)

– 15 cm'lik iki şerit (her biri 6 inç)

– 5g Keten Tohumu

– 10 g Biberiye

– 10 g Arnika

– 3g öğütülmüş karanfil

– 6 gr Kekik

Hazırlık:

-Bitkileri ezin veya ezin (bir karıştırıcıda öğütülebilir, taze ise doğrayın veya doğrayın ve karanfil ile karıştırın (taze veya kurutulmuş otlar olabilir).

– Keten tohumunun yarısını kumaş karelerinin her birine yerleştirin, karışık bitkileri her kumaş parçasına ekleyin ve sıkı bir kompres yapmak için kumaşı kapatın. Her birine kurdele ile bağlayın, böylece masaj yaparken bitkisel malzeme gevşemez.

– 2 bardak suyu kısık ateşte ısıtın ve bitkisel kompresleri suya koyun. 10 dakika boyunca örtün, böylece bitkisel kümes hayvanları iyi nemlenir ve ısınır.

Uygulama:

– Masaj yapmak için hindistancevizi yağı uygulayın (hindistancevizi yağı anti-inflamatuar özelliklere sahiptir)

Kompresleri dikkatlice çıkarın. Kumaşı açın ve fazla suyu alın. Sert ve yavaş bir hassasiyetle masaj uygulayarak masaj yapmaya başlayın, böylece bitkisel özelliklerin cildinizle reaksiyona girmesine izin verin.

================================================== =================

Anantara Mai Khao Phuket Villas, Tayland'dan Organik Yüz Maskesi, Ovma ve Göz Doldurucu

Anantara, sağlıklı yaşamın tüm çok kültürlü spa terapileri ve hizmetleri için temel bir hedef olduğu lüks bir konukseverlik markasıdır. Covid-19 ile ilgili benzersiz karantinaya alma sorunları nedeniyle, Anantara, bu karmaşık süre boyunca evde sağlık sağlamak için evde spa terapilerine ihtiyaç duyanlar için temel organik tedaviler sunmaktadır.

Salatalık ve Yoğurt Yüz Maskesi

Salatalık ve yoğurt kombinasyonu cilt üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Salatalıktaki doğal içerikler yoğurt yorgun ciltler için tazelenirken, nemlendirir, yumuşatır, pürüzsüzleştirir ve azaltır.

malzemeler

• Yarım salatalık, rendelenmiş

• Üç yemek kaşığı. sade doğal yoğurt

Maskeyi yoğurt ve rendelenmiş salatalık birleştirerek birleştirin. Yüze ve boyuna uygulayın ve 20 dakika bekletin. Soğuk su kullanarak yıkayın. Bu maskeyi haftada en az üç kez kullanın.

Göz tahliyesi için hızlı bir çözüm.

Sosyal uzaklaşma ve kendi kendine tecrit, kesinlikle stres seviyelerini olumsuz etkileyebilir ve stres, göz çevresindeki şişlik de dahil olmak üzere birçok farklı şekilde yüzeye çıkarır. Gözün altındaki cildi rahatlatmak için hızlı bir düzeltme gerekiyorsa, maydanoz gerekli bir bileşendir. Bitki, koyu halkaları azaltabilen ve göz altındaki şişliği azaltabilen aktif özelliklere sahiptir.

Malzemeler:

•Arıtılmış su

• Kıyılmış Maydanoz

Buz küpü tepsisine damıtılmış su doldurun ve dondurucuya koymadan önce her küpe bir tutam maydanoz ekleyin. Göz altı torbalarından ve ince çizgilerden kurtulmak için donmuş küpleri gözlerin altına hafifçe ovalayın.

================================================== ===========================

Silversands Bal / Kahve telvesi / Yoğurt Bileşenleri

Altı Duyu Simya Barı

Anantara

Anantara Spa malzemeleri

Silversands Spa

Chable Yucatan

Spa Bakımları için Organik Preparatlar

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Önceki Hikaye

Mavi Işık Pozlaması? Foster’ın Laboratuvar Anti-Tech Serumu Kurtarıldı

Sonraki Hikaye

Rogério Pedro - Yeni Nesil Koleksiyoncular için Brezilyalı Sanatçı

Latest from HEPSİ