"Fresh Finds 'Müzayedesi $ 600K + Değerinde Vintage Rolex Saatler Satıyor

5 mins read

Bob'un Saatleri s Yeni Bulmalar ’açık artırması için teklif verme dün akşam sona erdi ve çevrimiçi etkinlik tüm hesaplarda büyük bir başarıydı. "Yeni Bulmalar" açık artırması, tümü doğrudan orijinal sahiplerinden satın alınan ve ilk kez halka arz edilen 16 çarpıcı vintage Rolex saatten oluşuyordu.

16 lotun tamamı satıldı ve toplamda 600.100 $ kazandı ve "Taze Bulmalar" açık artırması ek alıcı primleri içermediğinden, nihai satış fiyatları aslında bu saatlerin gurur verici yeni sahiplerinin ödeyeceği tutar olacak. Açık artırmada yer alan 16 olağanüstü saatin her biri, markanın arşivlerinden ikonik bir Rolex referansını temsil ediyor ve bunların çoğu daha önce koleksiyon topluluğu tarafından görülmemişti.

79 farklı ülkeden toplam 3.608 kayıtlı teklif sahibiyle rekabet sertti ve eski Rolex Submariner ref. 1967'den 5512 nihayet 22.800 $ 'a satmadan önce 39 teklif aldı. Ayrıca, Rolex Explorer II "Steve McQueen" ref. Nadir ve göze çarpan bir 'demiryolu kadranı' ile donatılmış 1655, 26 teklif aldı ve 22.500 dolarlık nihai satış fiyatına ulaştı.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, "Yeni Bulmalar" açık artırması sırasında satılan en pahalı lot, Rolex ‘Paul Newman’ Daytona ref. 6241, geçen yıl dünya çapında bir önceki sahibinin tasarruflu bir mağazadan satın aldığı bir kanepenin yastıkları arasında bulduğu manşetleri yaptı. Eşit derecede inanılmaz bir arka plana sahip bu inanılmaz arzu edilen vintage Rolex saat, 191.000 dolarlık nihai bir satış fiyatına ulaştı. Satılan en pahalı lot için ikinci sırada "küçük taç" vintage Rolex Submariner ref. 6536, 51.600 dolara satıldı.

Doğrudan orijinal sahibinden eski bir saat satın almak, daha önce değiştirilmiş veya restore edilmiş bir örnekle bilmeden sonuçlanmamayı garanti etmenin en iyi yollarından biridir. Bir saat çok sayıda satıcının elinden geçtiğinde, saatin tarihi genellikle kaybolabilir ve onarım veya değiştirme bileşenleri ile ilgili olarak neler yapılabileceğini doğrulamak giderek zorlaşır. Tamamen orijinal eski saatlerin popülerliği ve cazibesi son yıllarda çarpıcı bir şekilde arttığından, bu “piyasaya yeni” saatler giderek daha nadir ve değerli hale gelmiştir.

Sektörün önde gelen çevrimiçi lüks saat perakendecisi olarak Bob’un envanteri neredeyse tamamen halka açıktır. Bu, sitemizde satışa sunulan saatlerin büyük çoğunluğunun doğrudan orijinal sahiplerinden satın alındığı ve vintage modellerin çoğunun ilk kez perakendecilerini yıllarca terk ettikleri için halka ilk kez sunulduğu anlamına gelir. .

'Taze Buluntular', kapılarımızdan gelen ve onları halka layık bir şekilde sunacak en dikkat çekici ve dikkat çekici 'piyasaya yeni' eski saatlerden bazılarını sergilemenin bir yolu olarak hizmet edecek devam eden bir açık artırma serisi olacak. istisnai, tamamen özgün bir durum ve tarih içinde işgal ettikleri önemli yer. İlerideki "Taze Bulmalar" açık artırma duyurularına dikkat edin.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Default thumbnail
Önceki Hikaye

Taraji p. Henson olur şık ve seksi içinde blumarine

Sonraki Hikaye

Kapsül Dolapları Kadın Modasında Trend

Latest from SANAT