Massive Rolex Müzayedesi Bugün Başlıyor

10 mins read

Bob Saatlerinin benzersiz özelliklerinden biri, envanterlerinin neredeyse sadece halka açık olması. Bu, web sitelerinde gördüğünüz lüks saatlerin çoğunun doğrudan orijinal sahiplerinden satın alındığı ve vintage modellerin çoğunun, perakendecileri onlarca yıl önce terk ettikleri için ilk kez halka sunulduğu anlamına gelir.

Bob’ın Saatleri, bugün piyasaya tamamen taze olan 16 olağanüstü klasik Rolex saatin özel olarak seçilmiş bir seçimini sergileyen ‘Yeni Bulmalar’ açık artırmasını bugün başlattı. Bu modellerin her biri, markanın arşivlerinden ikonik bir Rolex referansını temsil eder ve bunların çoğu daha önce koleksiyon topluluğu tarafından görülmemiştir.

"Yeni Bulmalar" açık artırmasındaki her bir saat önemli ve tarihi bir Rolex modelidir ve her biri eski koleksiyoncular için heyecan verici benzersiz bir dizi dikkat çekici özellik sunar. Bunu akılda tutarak, aşağıda ilk kez açık artırma bloğuna vuracak çarpıcı öne çıkan 3 noktaya daha yakından bakıyoruz.

Saatlerin tam listesini görmek için ‘Yeni Bulgular’ eski Rolex açık artırma sayfamıza bakmayı unutmayın.

Rolex Submariner Ref. 6536

Rolex Submariner gerçekten tanıtım gerektirmeyen bir saat. İlk olarak 1953'te yaratılan Rolex Submariner, dünyanın ilk dalış saatlerinden biriydi ve sonsuza dek tüm sualtı saatleri için standardı belirledi. Referans 6536 Submariner, ilk Submariner saat serisinin takibi olarak 1955'te başlatıldı. Ref. 6536, 37mm kasası, 6mm sarma tepesi ve diğer Rolex Submariner modellerinden hemen ayrılmasına yardımcı olan taç koruyucuların olmaması ile karakterizedir.

Sadece bir zaman hareketi ile güçlendirilmiş ve parlak bir yaldızlı kadran ve uygun bir yaldızlı ahize ile donatılmış Rolex Submariner 6536, benzersiz bir şekilde eski bir görünüme sahiptir. Ayrıca, ref. 6536, Sean Connery tarafından 1960'ların orijinal James Bond filmlerinde Ajan 007 olarak giyilen ikonik Submariner 6538'e 'küçük taç' kardeş referansıdır.

1959'a kadar, referans 6536 Submariner'ın üretimi sona erdi ve çok kısa üretim süresi nedeniyle nispeten az sayıda ref. 6536 saat üretildi ve daha azı bugüne kadar hayatta kalmayı başardı. Referans 5512 1959'da piyasaya sürüldüğünde, Rolex Submariner davası 40 mm'ye ulaştı ve şimdi o zamandan beri her bir Submariner saatinde yer alan iki özellik olan taç koruyucular içeriyordu.

Nadir, ikonik ve inanılmaz derecede değerli Rolex Submariner referans 6536, Rolex’in efsanevi dalış saati koleksiyonunun en erken günlerini temsil eder ve ciddi bir vintage Rolex koleksiyoncusu için olmazsa olmazdır.

Rolex Üçlü Takvim Kronograf Ref. 4768

Bugün, Rolex Daytona koleksiyonu, markanın kronograf saatleriyle eşanlamlıdır, ancak Rolex, Daytona'nın 1963'te ilk kez görünmesinden önce onlarca yıldır kronograf kol saatleri üretiyordu. Ayrıca, Rolex tarihinin ilk günlerinden bu kronografların çoğu güvenmiyor markanın imzalı su geçirmez Oyster kasasında, onlara Rolex'in mevcut kataloğunu oluşturan çağdaş modellerin aksine bir estetik veriyor.

Bu eski vintage Rolex kronograf saatleri arasında referans 4768'dir. 1947'de piyasaya sürülen Rolex referansı 4768'in üretimi çok kısa sürdü ve tüm farklı metal varyasyonlarında toplamda sadece 220 örneğin üretildiği tahmin ediliyor. Ref. 4768, Rolex’in ilk antimanyetik üçlü takvim kronograf kol saati olma unvanına sahiptir ve genellikle eski toplama çevrelerinde 'Veri Compax' olarak adlandırılır.

Bu özel referans 4768 Rolex kronografın tahmini üretim tarihi 1947'dir, bu da onu zaten nadir ve tarihi referansın erken üretim örneği yapar. Ek olarak saat, yönlü gözyaşı kulakları olan yuvarlak bir kasa ve paslanmaz çelik ve sarı altından oluşan iki tonlu bir yapıya sahiptir.

Rolex’in tarihinin ilk günlerinden itibaren olağanüstü ve olağandışı bir zamanın amblemi olan referans 4768, markanın mevcut portföyündeki saatlerin hiçbirine benzemeyen son derece nadir eski bir Rolex modelidir.

Rolex ‘Paul Newman’ Daytona Ref. 6241

Geçen yılın en iyi saat endüstrisi hikayelerinden biri, Kanadalı bir kadın, tasarruf mağazasından satın aldığı bir kanepenin yastıkları arasında bir Rolex Paul Newman Daytona bulan bir kadın hakkındaydı. Kadın mağaza ile temasa geçti ve kimsenin saati talep etmesinden sonra ultra koleksiyonlu vintage Rolex onun oldu. Hikayede bahsedildiği gibi, saati sonunda bize sattı ve 'Taze Buluntular' açık artırmamızın bir parçası olarak sunmaktan gurur duyuyoruz.

Kuşkusuz, Rolex Daytona, var olan en ünlü lüks saatlerden biridir ve orada bulunan çeşitli vintage Rolex Daytona modelleri arasında, en değerli ve koleksiyon yapılabilen ultra nadir 'Paul Newman' kadranları ile donatılmış olanlar dünyadaki saatler. Şimdiye kadar satılan en pahalı Rolex saati bir Paul Newman Daytona'ydı (Paul Newman’ın kişisel örneği) ve çoğu zaman hiçbir saatin vintage saat dünyasını Rolex Paul Newman Daytona'dan daha fazla temsil etmediği söylenir.

Rolex Daytona koleksiyonu ilk olarak 1963'te resmi olarak piyasaya sürüldü ve Rolex'in tarihinde ilk kez kronografın takometre ölçeğinin kadranın çevresi yerine dış çerçevede göründüğünü işaret etti. Daytona'nın ilk yinelemesi bir referans ikilisi olarak vardı: ref. 6239 metal takimetre çerçeveli ve ref. 6241 takimetrinin çerçevesini siyah akrilikten içeriyordu. Farklı çerçevelere rağmen, her iki saat de manuel rüzgar hareketleri, akrilik kristaller ve pompa tarzı kronograf iticileri ile donatılmıştır.

Paslanmaz çelik modeller için standart arama seçenekleri gümüş veya siyah renklerden oluşurken, bu erken Rolex Daytona saatlerinin az bir kısmı, benzersiz bir stilize görünüm ve rakamlar için bir Art-Deco yazı tipi içeren 'egzotik' kadranlarla donatılmıştır. Bu kadranlarla sadece 20 Daytona saatinden 1'inin takıldığı ve bunların arasında rutin onarımlar veya servis sırasında sahiplerinin isteği üzerine standart kadranlar için iyi bir numara çıkarıldığı tahmin ediliyor. Ünlü Hollywood oyuncusu Paul Newman, kişisel hayatında ünlü bir kişi giydi, sonsuza dek 'Paul Newman' takma adını çimentoladı ve sonuçta bu egzotik kadran Daytona saatlerini vintage Rolex koleksiyonunun en üstüne yükseltmeye yardımcı oldu.

Bu referans 6241 Paul Newman Daytona'nın tahmini üretim tarihi 1970'tir ve bu da bu Daytona'nın erken dönem referansı için üretim aralığının sonuna yaklaşmıştır. Ek olarak, orijinal "ters panda" Paul Newman kadranı, beyaz kronograf kayıtlarına sahip siyah bir yüzeye ve kırmızı baskı ve ayrıntılarla daha da vurgulanan beyaz bir dakika parçasına sahiptir. Bu üç renkli vintage Paul Newman Daytona saatleri, herhangi bir ciddi koleksiyona nihai eklentidir ve bu özel örnek benzersiz ve gerçekten inanılmaz bir arka planla birlikte gelir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Default thumbnail
Önceki Hikaye

Jayma Mays Zuhair Murad'daki Katmanları Seviyor

Default thumbnail
Sonraki Hikaye

Liv tyler olduğunu slinky içinde nyc giyme stella mccartney

Latest from SANAT