Açılış 'Refract' Festivali Seattle'ın statüsünü 'Amerikan Venedik' olarak kutluyor

/
10 mins read

Chihuly Garden and Glass'da GATHER, fotoğraf Dan Miller

Popüler Netflix serisinin sadece bir bölümünü izlemek gerekiyor Üflemeli cam üfleme sanatı ile büyülenmek. Her erimiş cam yaratımı içinde güzellik ve yaratıcılık bulunur ve süreç içinde drama, gerilim ve şimdiye kadar istenmeyen kırılma tehdidi vardır. Sanat biçimi – neredeyse tiyatrosunda Shakespeare – her zamankinden daha popüler ve Seattle hayranların kendilerini içine çekebileceği yerdir. Pasifik Kuzeybatı evini arayan 700'den fazla cam sanatçısıyla bölge, cam sanatının çeşitliliğini keşfetmek için ideal bir yerdir. Üflemeli büyük eğlence; ama gerçek şeyi deneyimleyebileceğiniz zaman neden televizyona razı olun?

Seattle geçtiğimiz günlerde 'Amerikan Venedik' olarak konumunu kutladı. Refract: Seattle Cam Deneyimi, sergiler, sanat partileri, canlı cam gösterileri, dersler ve açık stüdyolardan oluşan dört günlük bir festival dizisi. Oluşturulması Seattle'ı ziyaret edin, Chihuly Bahçe ve Cam, ve 50'den fazla sanat organizasyonu ve önde gelen cam sanatçıları ve stüdyoları, Refract lured cam sanatı meraklıları, koleksiyoncular ve ABD'deki bu en tanınmış cam sanatı merkezini merak ediyorlar. Festivalin ezici başarısı, bunun yıllık ve sevilen bir sonbahar etkinliği olacağını gösteriyor.

Fotoğraf, Ziyaret Seattle için Megan Swann

Studio Glass hareketi 1960'larda başladı. O zamandan bu yana, özellikle Kuzeybatı Pasifik'te önemli ölçüde genişledi. Buna paralel olarak, hayranların ilgisi de, Üflemeli. Glass Art Society tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma, katılımcıların yüzde 74'ünün cam sanatı hakkında daha fazla bilgi edinmekle ilgilendiğini ortaya koydu. Refract ile Seattle şehri ve çevresindeki kasabalar, cam üfleme hareketine ön sıra koltuk sağladı.

“Seattle'da 45 yıl cam satmak için harcadım ve o yıllarda şehir stüdyo cam hareketinin yanında çok büyüdü ve değişti – ikisi arasındaki büyüme el ele gidiyor,” dedi sahibi William Traver Galerisi ve Seattle Vetri görünümü. “Burada camla yaşadığımız kadar, çok az insanın bunu bilmesi çok şaşırtıcı.”

True Loves, GATHER'da sahne alıyor, fotoğraf Dan Miller

Tacoma'dan Bainbridge Adası'na, Seattle şehir merkezine ve çeşitli Seattle semtlerine kadar Refract, Puget Sound bölgesini Amerika'daki cam sanatının merkez üssü haline getirmeye katkıda bulunan sanatçıları ve organizasyonları sergiledi. Bu sanatçılar arasında en büyük cam kreasyonları Refract’ın resmi açılış partisi GATHER için zemin oluşturan ikonik Dale Chihuly. Chihuly Garden and Glass, renkli eserleri için Seattle Center vitrini içinde düzenlenen festivalin enerjik başlangıcı, 1967 Hava Akışı'nda düzenlenen cam üfleme gösterileri, yerel grup The True Loves tarafından canlı müzik ve sanat yoluyla irade gezebilme becerisini içeriyordu. dolu galeriler ve bahçeler.

Fotoğraf, Ziyaret Seattle için Megan Swann

Festivalin dört günü boyunca, cam sanatı armatürleri destansı sergiler, büyüleyici görüşmeler, turlar, demolar, açık stüdyoların puanları ve özel koleksiyoncu etkinlikleri ile parladı. Öne çıkan, 25 yıllık kariyeri boyunca Chihuly, Preston Singletary ve Paul Marioni gibi ana cam sanatçılarıyla birlikte çalışan Pacific Northwest’in Lummi Nation'ın yerlisi Dan Friday gibi sanatçılarydı. Kızılderili köklerine derinden bağlı olan Cuma günkü sanat, hem kabilesinin öğretilerinden hem de Seattle çevresinden esinlenmiştir – çalışmalarında yinelenen temalar yerli kuşlar, ayı ve somon içerir. Pratt Fine Arts Center'da Fused: Cam Festivali sırasında hayran kalabalığın önünde becerisini gösterdi. Bu Cuma gecesi nihai sanat partisinde çeşitli sanatsal sergiler, canlı bir bronz dökümü ve Tlingit cam sanatçısı Singletary’in tüm yerli grubu Khu.éex'in müziği yer aldı.

Dan Friday, fotoğraf Dan Miller

Dan Friday, fotoğraf Fran Miller

Refract programlama hem uzun süreli koleksiyonculara hem de ortama yeni katılanlara hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. Çeşitli partiler ve kutlamalar, konukların sanat eserleri arasında karışmasına ve karışmasına izin verdi. Pratt ve Chihuly Garden and Glass'a ek olarak ünlü Pilchuck Cam Okulu ve ikonik Pike Place Market parti yerlileri olarak hizmet vermiştir. Sevgili glassybaby madrona gibi stüdyolar, cesur acemileri kendi cam üfleme sanatı eserlerini yaratmaya davet etti. Şehirdeki çeşitli zanaatkârlar kapılarını açtılar, örneğin en son çalışmaları doğadaki matematiği düşünen Richard Royal gibi. 45 yıldır cam ortamında çalışan Royal, “Mevcut parçalarım geometriye doğal olan her şeyde ve nasıl büyüdüklerinde bulunan sistematik bir süreç olarak bakıyor. 'Doğada bulunan şeylere benzeyen işler yaratmakla değil, doğanın yaratma biçimiyle ve bu sürecin bir yansıması olan heykeller oluşturmak için bu süreci kullanmakla ilgilenmiyorum. ”

Stüdyosunda Richard Royal, Fotoğraf Seattle için Megan Swann

Belki de Seattle'ın saltanatının Amerikan Venedik gibi en iyi onaylarından biri ünlü çift ikametgahı Lino Tagliapietra yerli Murano, İtalya ve Lino Tagliapietra Stüdyosu'nu sürdürdüğü Seattle'daki evler arasında seyahat ediyor. 11 yaşında çırak bir cam üfleyici, sadece 21 yaşındayken 'Maestro' unvanına atandı. 1979 yılında Seattle'ı ilk kez ziyaret etti ve Pilchuck Okulundaki öğrencileri Venedik cam üfleme geleneğine tanıttı. Şimdi 80'li yıllarında, birçoğu zarif ve zarif Seattle şehir galerisinde sergilenen ilham veren ve şaşırtan eserler üretmeye devam ediyor.

Lino Tagliapietra Stüdyosu, fotoğraf Fran Miller

Chihuly Garden and Glass genel müdürü Michelle Bufano, “Bölgemizde camda çalışan sanatçılar sınırları zorluyor, çeşitli medya türlerini karıştırıyor ve yeni teknolojileri keşfediyorlar. “Topluluğun yıllar içinde büyümesini izlemek inanılmazdı. Refract, sanatçılar, stüdyolar, müzeler ve sergiler için bir araya gelme ve sanat topluluğumuzu bu kadar özel kılan şeyleri öğrenmek ve kutlamak için uzun zamandır hayranları ve meraklı yeni gelenleri ağırlamak için bir fırsattı. ”

Festival, canlı müzik, cam üfleme ve alev çalışmaları gösterileriyle Pike Place Market’in MarketFront Cam Pavyonunda Camınızı Yükseltin ile tamamlandı. Peki ya özel konuk? Üflemeli yarışmacı ve Seattle sakini Janusz Pozniak cam topluluğunu kutlamak ve onurlandırmak için partiye katıldı.

Ziyaret Seattle için Megan Swann fotoğraf

Bölgenin en iyi 20 oteli, oda indirimleri, ücretsiz otopark, özel kokteyller ve tatlılar ve sanat paketleri gibi özel Refract otel paketleri sundu. Gelecek yılın etkinliği hakkında bilgi almak ve 2020 için planlar yapmak için www.refractseattle.org adresine bir göz atın. Açılış festivali inanılmaz bir başarı ile Refract, ülkenin en popüler sanat etkinliklerinden biri olacağından emin.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Önceki Hikaye

Rouge Hermès'in Yeni Deneyimi

Default thumbnail
Sonraki Hikaye

Kim Kardashian Chloe'de İş Demektir

Latest from GÜZELLİK