Bob’un ‘Taze Buluntular’ Vintage Müzayedesi – 1960'ların Spor Saatleri Sürümü

3 mins read

Bob's Saatler

Bob’ın Saatleri, 'Fresh Finds' serisinin alıcıya ait premium açık artırmalarının son taksitini sunmaktan gurur duyar. Doğrudan orijinal sahiplerinden satın alınan inanılmaz derecede nadir bulunan 4 klasik saatin küratörlüğünü sergileyen bu ayın 'Fresh Finds' vintage müzayedesi 1960'ların spor saatleri hakkında!

LOT 1: Omega Speedmaster Ref. 105.003 “Ed Beyaz”

Genellikle vintage pazarın çoğuna hakim olan çeşitli Rolex spor saatleri olsa da, Omega Speedmaster da tarihin en ünlü spor saatlerinden biri olduğunu iddia edebilir. 1965'te NASA'nın ilk uçuş sertifikalı saati olan ve daha sonra birkaç ay sonra 1969'da aya inen Omega Speedmaster ile aynı tür efsanevi soyağacı olan birkaç saat var.

LOT 2: Rolex GMT-Master Ref. 1675

Rolex için, 1950'ler, özel olarak tasarlanmış spor ve alet saatlerinin çiçeklenmesi ile karakterize edildi; ancak, yaklaşık on yılın sonuna kadar, bu modellerin tümü büyük ölçüde Rolex’in mevcut Turn-O-Graph saatinin platformuna dayanıyordu. 50'li yılların sonuna kadar bu koleksiyonlar kendi özel tasarımlarını geliştirmeye başlayacaklardı ve Rolex spor saatleri (bugün bildiğimiz gibi) nihayetinde bugünkü formları haline gelmeye başlayacaktı.

LOT 3: Rolex Denizaltı Ref. 5512

Tıpkı Rolex’in diğer efsanevi spor saati koleksiyonları gibi, Submariner da 1950'lerin sonuna kadar kendi tasarımına girmedi. 1959'da referans 5512'nin piyasaya sürülmesiyle, Rolex Submariner davası 40 mm'ye ulaştı ve ilk defa taç muhafızları eklendi. Bu iki özellik, Rolex’in dalış saatinin genel görünümünü önemli ölçüde değiştirdi ve o zamandan beri Rolex Submariner'ın tanımlayıcı özellikleri olarak hizmet ettiler.

LOT 4: Rolex Explorer Ref. 1016

Klasik Rolex Explorer, onu belirli bir spor veya ortama uygun hale getiren özelliklerden veya komplikasyonlardan yoksun olsa da, Explorer Rolex’in orijinal spor saati koleksiyonudur. İlk olarak 1953'te insanlığın Everest Dağı'nın ilk başarılı zirvesini kutlamak için piyasaya sürülen orijinal Rolex Explorer, mümkün olan en yüksek standartlara göre inşa edilmiş son derece dayanıklı, kendi kendini kurtaran bir saatti.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Default thumbnail
Önceki Hikaye

Alexa Chung'un Proenza Schouler'da Ön Sıra Stili Var

Default thumbnail
Sonraki Hikaye

Jessica Chastain Vivienne Westwood'da Altın Kız

Latest from SANAT