YogaRosa, İbiza'nın Beden ve Ruh için Nirvana'sı

/
11 mins read

Tüm Görseller kredi Yoga Rosa Retreats

Bazen durup vücudumuza bir mola vermeliyiz. Stres, sağlıksız beslenme ve egzersiz eksikliği bizi yıpratır, bu ihmal sonuçta hastalıkla bitene kadar bağışıklık sistemimizi bozar. İbiza'da çöküş ve vahşi yaşam ile bilinen bir ada, bunların hepsinin antitezi olan bir yer. YogaRosa zihin, beden ve ruh için onarıcı şifa sığınağıdır.

İbiza, aşırı duygusallık ve belki de biraz ahlaksızlık ünü olan bir adadır. Ancak, adayı gerçekten tanımaya gelenler, bunun bundan çok daha fazlası olduğunu anlıyorlar. Güzel dağları, ovaları, çiftlikleri, kilometrelerce kilometrelik koyları ve Akdeniz'in cerulean mavi denizlerine bakan kıyıları olan gelişmemiş alanlara sahip büyük bir adadır. Bali gibi Ibiza da lezzetli ve huzurlu enerjiye sahip manevi bir yer olarak bilinir.

YogaRosa, bir Yoga Terapi Geri Çekilmesinin yanı sıra manevi ve sağlıklı bir sığınaktır. En yakın tekno plaj partisine mil uzakta, adanın kırsal merkezinde rustik bir finca 4 dönüm üzerinde yer almaktadır. Hava taze ve temizdir ve aslında duyacağınız tek ses, cıvıl cıvıl kuşların müziği ve ağaçların hışırtısıdır.

İnzivada her türlü misafir göreceksiniz. Her şeyden uzaklaşmanın bir yolu olarak anneler ve kızları, yeniden bağlanmak isteyen çiftler, aynı bütünsel sağlık hedefini paylaşan arkadaşlar var. Bununla birlikte, çoğu, telaşlı yaşamlarından uzakta huzur bulmak isteyen yalnız gezginler, diğerleri kronik acı çekiyor ve diğerleri yoga bilgisinde büyümeye çalışırken çare arıyorlar. Bunlardan birçoğu, Rosa'ya olan sevgileri nedeniyle değil, aynı zamanda inziva hayatında yaptığı değişiklik için geri dönen konuklar.

İnzivadaki Avusturya doğumlu yoga terapisi öğretmeni Rosa tarafından yardım edilemez. İlk karşılaşmada büyülenen ve sakinleştirici bir zen benzeri aura yayan mistik bir varlığı vardır. Manevi gücü, üstesinden geldiği bir karanlık kaynağından geliyor ve şimdi onun gücü ve iyileştirici gücü için temel oluşturuyor. Birkaç yıl önce, korkunç bir trafik kazasında Mallorca'da yaşıyordu. Kaza onu birkaç gün komada bırakıp vücudunu sakat bıraktı. Bu önemli olay onu sadece bedenini iyileştirmek için değil, kendisini ve yaşam gücünü daha iyi anlamak için manevi bir yolculuğa gönderdi. Kronik sırt ağrısı ile doktorlarının tavsiyesine karşı yoga yapmaya başladı. Rosa’nın keşif yolculuğu onu Hindistan'a ve şifa bilgisi için kullandığı usta Mahendra Pardeshi'ye getirdi. Uygulamasında öğrenmeye ve büyümeye devam eder ve bilgisinde büyümek için sık sık Hindistan'a döner.

Her şeyden önce, YogaRosa zihinsel ve ruhsal dağınıklığı detoks etmek ve fiziksel sağlığı iyileştirmek için yaratılmış terapötik bir yoga deneyimidir. Buradaki odak noktası, Hindistan'daki öğretmeni ile farklı ashramlarda pratik yaparken öğrendiklerine dayalı terapötik yoga üzerinedir. Bunu, başkalarına iyileşme, tonlama veya ağrı ile başa çıkmalarında yardımcı olmak için anatomi bilgisiyle birleştirir. Sınıflar oldukça küçük olduğundan, bire bir dikkat teşviki ve desteği verebilir..

Yoga dersleri, çam ağaçları ve güzel doğal ortamlarla çevrili büyük bir ahşap yoga güvertesinde gerçekleşir. Sınıflar hafif germe ve nefes egzersizleri ile başlar ve daha yoğun asanalara gider. Yoga seansları ile ilgili harika olan şey, müşterilerin kendi hızlarında gidebilmeleri ve vücutlarının devam ettiklerinde veya durduklarında karar verebilmeleridir. Başlangıçtan ileri seviyeye kadar müşterinin seviyesi ne olursa olsun, hepsi vücutlarının gerektirdiği şeyden ayrılır. Diğerleri üç gece, diğerleri ise birkaç hafta kalırken, çoğu bir hafta gelir.

Öğleden sonra, nefes alma teknikleri, gevşeme, meditasyon ile ilgili Pranayama'daki odak. Bu teknikler vücudun yenilenmesini, daha yüksek bir enerji seviyesini deneyimlemesini ve zihinsel ve duygusal durumumuzu etkilemesini sağlar. Havada tütsü dumanı akan yuvarlak bir yurtta gerçekleşir. Bu iyileşme deneyiminin bir parçası, organları ve dokuları etkilemek ve duygusal iyileşmeyi teşvik etmek için ses titreşimleri üretmek için bir kristal ses kabının kullanılmasıdır.

Yoga Rosa'da kalmak sade ve şıktır. Ana bina beyaz sıva yüzeyleri ile tipik Ibiza tarzı ve iç yerel ressamlar güzel sanat eserleri ile dekore rustik ve bohem şık. Konforlu bir şekilde döşenmiş dokuz oda var, bu yüzden tamamen dolu olsa bile 20'den fazla insan yok.

Açık havada iki güzel havuz (bir tatlı su ve bir tuz), bol miktarda güneş veya gün yatak ve oturma alanları yeni arkadaşlar veya teselli bulmak için yerler ile sohbet etmek vardır.

Yemek deneyimleri, tipik mülayim ve sıkıcı tofu ve grapenuts değildir. Aslında, tamamen tersi, o kadar çok biri gıda aslında onlar için iyi olduğunu unutuyor. Sabah yoga dersinden sonra her gün meyve tabağı, güler yüzlü veya yulaf lapası gibi hafif bir kahvaltı servis edilir. Çok doldurmuyor ama sindirimi harekete geçiriyor ve açlığı ortadan kaldırıyor. 11: 30'da büyük ve lezzetli bir öğle yemeği servis edilmektedir.

Akşam yemeği için konuklar, lezzetli yemeğin tadını çıkarırken sohbetin serbestçe aktığı uzun ortak masada yemek yiyebilirler. Malzemeler sorumlu bir şekilde yerel organik çiftçilerden veya Yogarosa’nın kendi bahçelerinden temin edilmektedir. Beslenme YogaRosa’nın iyileştirici deneyiminde önemli bir unsurdur ve yetenekli şefler sadece göz ve damak için değil, aynı zamanda detoksifiye edici besinlere sahip vücut için de mükemmel olan vegan ve vejetaryen yemekler yaratır.

Birçok kez tatile gittiğimizde, takvimi bir sürü şeyle doldurduğumuzu görürüz. YogaRosa, kitap okumak, havuzlardan birinde serinlemek veya rahat hamakta öğleden sonra ertelemek için günler bulacağın tam tersidir. Diğerleri, mülkün ormanlık yollarında yürüyüşe çıkmanın keyfini çıkarır.

Bunun ötesinde, tamamen şarj etmekle ilgili. Paylaşıldığı gibi, İbiza ruhsal ve enerji girdabı olarak bilinir ve birçok şifacı çeker. YogaRosa, adada derin dokular ve Tayland masajlarından Reiki'ye ve shiatsu'ya kadar çeşitli hizmetler sunan birçok yetenekli terapistle birlikte çalışıyor. Arjantin'den çok yetenekli Pablo, yıllarca süren kronik ağrının birkaç tedavi ile çözülebileceği omurga osteopatik tedavisi ve yeniden hizalanması için çağrıda bulunan kişidir. Diğer hizmetler arasında ruhsal güçlere başvurduğu ve müşterilere netlik ve cevaplar getirdiği bilinen psişik şifacılar yer alır.

Sadece bir hayatımız ve bir bedenimiz var. YogaRosa zihinsel ve fiziksel olarak kendimize bakmak için mabedine giderken bunu bize hatırlatıyor. Birçoğu ağrıyı hafifletirken, diğerleri ruh parçasını bulmaya gider. Kişi ne isterse, YogaRosa kişinin bedeni ve ruhu için paha biçilemez bir armağandır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Önceki Hikaye

Sayfalardan sanatçı Derek Gores'in parmaklarına, deli dahi

Sonraki Hikaye

Swee Oh ile Söyleşi

Latest from HEPSİ