Küresel Binyıllar İçin Yeni Sürükleyici Bir Deneyime Öncülük Etmek

/
6 mins read

Asya'nın en ünlü geliştiricilerinden biri olan New World Development, Hong Kong’un 2.6 milyar dolarlık Victoria Dockside gelişiminin kalbinde yer alan yeni bir müze-perakende kompleksi olan K11 MUSEA'nın bugüne kadarki en iddialı projesinin adını duyurdu.

Yeni K11 MUSEA, Hong Kong'daki Victoria Dockside'deki üç milyon metrekarelik sanat ve tasarım bölgesini demirleyecek ve aynı zamanda yeni bir ultra üst düzey deneyimsel perakende, sanat, kültür ve yemek mekanı olarak ikiye katlanacak. 2019'da piyasaya çıktığında Tsim Sha Tsui liman cephesini canlandırmak için kuruldu.

Yeni Dünya Gelişimi

K11 MUSEA, Asya Pasifik'teki bin yıllık nüfusun% 45'ini oluşturduğundan, 2020 yılına kadar harcama gücü ile küresel tüketimin önde gelen itici güçleri olan süper tüketiciler olarak Asya kuşağını öne çıkaran araştırmalardan ilham alıyor. Özellikle Çin milenyumları seyahat ve lüksü sosyal statüyü yansıtan bir yaşam tarzının bir parçası olarak görüyor. K11 MUSEA, sanatı, kültürü ve ticareti birleştiren arzulu bir küresel hedef olarak konumlandırırken, münhasırlık ve ısmarlama ürünler tercihine hitap etmektedir.

Dünya standartlarında bir kamusal sanat koleksiyonu küratörlüğünü yapacak ve K11 MUSEA'nın tesislerinde sergilenecek ve bir sonraki kültürel hedef olarak kurulacakken, K11 MUSEA'nın mimari özellikleri arasında 2.000 metrekarelik Sunken Plaza yer alacak. Mekanda konik şekilli cam panelli bir cephe bulunmaktadır. Programlanmış su kalıpları ve buğulanma sistemi de kurulacaktır. Sunken Plaza, LED ekranla birlikte kültürel etkinlikler, film festivalleri ve canlı müzik etkinlikleri için sürükleyici bir mekan haline gelecek.

Yeni Dünya Gelişimi

K11 MUSEA, Yeni Dünya Kalkınma Genel Müdür Yardımcısı ve K11 Grubu'nun kurucusu Adrian Cheng'in beynidir ve daha büyük Çin'de bir dizi yenilikçi müze-perakende alışveriş merkezi geliştirmiştir. K11 Group, 2008 yılında Bay Cheng tarafından kuruldu ve kültüre dayanan ve üç temel değerle birbirine bağlanan çok yönlü bir şirkettir: sanat, doğa ve insanlar. Sanat ve perakende, ekosistem, moda, teknoloji, eğlence ve medya ekosistemi, kurucunun durgun endüstrileri bozmanın ve kültürler arası diyalogları teşvik etmenin sürekli arayışının boyutlarıdır.

K11 MUSEA'nın mimarisine sahip olan James Corner Saha Operasyonları James Corner ve Kohn Pederson Fox'tan Forth Bagley. 10 katlı K11 MUSEA, çoğu amiral gemisi olacak geniş bir uluslararası marka yelpazesine ev sahipliği yapacak ve benzersiz, sınıfının en iyisi sürükleyici bir perakende deneyimi sunmak için küratörlüğünde K11'in müze-perakende konseptinin taç mücevheri olacak.

Yeni Dünya Gelişimi

Sürdürülebilirlik, K11 MUSEA’nın tekliflerinin merkezinde yer alıyor. Proje, ABD LEED (Altın) ve Hong Kong BEAM Plus (Altın) standartları dahil olmak üzere yeni yeşil bina ön sertifikalarına ulaştı. 18 tenis kortunun yüzey alanına eşdeğer, geniş yeşilliğe ve 50.000 metrekareden fazla yaşam duvarına sahip olan K11 MUSEA, Hong Kong'da yeşil tasarım için yeni bir ölçüt oluşturuyor. İç mekanında kireçtaşı ve ahşaptan doğal malzemeler bulunur. Diğer öne çıkan özellikler arasında% 100 sulama suyu sağlayan yağmur suyu hasadı ve deniz suyu soğutmalı, yağsız HVAC chiller sistemi bulunmaktadır.

“Yeni tasarlanan Victoria Dockside'ı demirleyen K11 MUSEA, perakende gelişiminde önemli bir dönüm noktasına işaret ediyor. K11 bu yıl 10. yıldönümüne yaklaşırken, markanın 2008'deki kuruluşundan bu yana K11’in en gurur verici projesi K11 MUSEA’nın adını duyurmaktan mutluluk duyuyorum ”dedi.

“Konumu, ölçeği ve konsepti benzersiz – proje, önde gelen mimarların yanı sıra 100'den fazla yerel ve uluslararası tasarımcı ve sanatçıyı içeriyor. K11 MUSEA ayrıca harika kültürel içerikleri Hong Kong’un Tsim Sha Tsui sahiline geri getirecek. K11 MUSEA'nın, küresel binyılların ilhamlarını keşfetmek veya yeniden keşfetmek için bir araya gelebilecekleri Hong Kong ve Asya'nın yeni kültürel destinasyonu olmasını bekliyoruz. ”

www.k11musea.com

Instagram fotoğrafları ve videoları

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Önceki Hikaye

Be The Architect'den Jean-Marc Piquion ile Bahar Cilt Bakımına Geçmek

Sonraki Hikaye

ARIA'daki Spa, İsviçre Cilt Bakımı Markası Valmont ile 1.000 $ Yüzde Ortak Oldu

Latest from GÜZELLİK