Sokak Sanatçısı ELLE Kamu Duvar Resimleri ile Eğitim Eşitliğini Geliştiriyor

/
5 mins read

ELLE ile tanışmaya davet edildim, kadın grafiti ve sokak sanatçısı duvar sanatçısı oldu, en son şaheserini ikonik Rock 'n' Roll oteli Sunset Marquis'ın otoparkında boyadı. Kaya yıldızlarının gelecekteki otobüsleri otele çekilirken, başının üstü patlayan genç bir kadının çarpıcı bir parçası ve alabileceği kadar çok bilgi edinmek için birden fazla el ile karşılaşacaklar. Bir göz büyütülür ve renk ve hayal gücü ile doldurulur.

Aslen Kaliforniya'dan ve şimdi New York ve Los Angeles'ta bulunan ELLE, erkeklerin egemen olduğu bir dünyada seçkinlerden biridir. O benziyor ELLE dergisi moda model, elinde bir aerosol boya ile bile olabilir. Yeteneği ve güzel görünümü, Liquitex Paint'i hızlı bir şekilde ona sponsor olmaya yönlendirdi.

IKEA bir parça üretmesini istedi ve daha sonra dünyadaki her mağazada sattı. Diğer işbirlikleri arasında Guess Foundation, Lyft, Vice, Etnia Barcelona, ​​Smart Car, Iceland Airwaves, TNT Entertainment, ödüllü televizyon şovu yer alıyor Bay Robot ve giyim şirketleri Mishka ve Mighty Healthy. Başyapıtları aşağıdakileri içeren kitaplarda yer aldı: Bugün Sokak Sanatı – En Etkili 50 Sokak Sanatçısı, ve Kadın Sokak Sanatçıları, Komple Kılavuz Ian Castello tarafından.

ELLE ayrıca belgeselde de film yaptı Dünyayı Değiştirmek, Her Seferinde Bir Duvar Eğitim Suç Değil. Film, İran ve dünyadaki gençlerin ırkları veya dini tercihleri ​​nedeniyle yüksek öğrenimden men edilmelerinin adaletsizliğine hitap ediyor.

Sunset Marquis'de duvar resmi Los Angeles'ta #NotACrime örgütü için eğitim eşitliği için sokak sanatını teşvik eden ilk duvar resmi. Dünyanın en önemli sokak sanatçılarını ve duvar sanatçısını, sanatlarıyla eğitimin önemi hakkında bir hikaye anlatmak için görevlendiriyorlar.

Kampanya, insanları İran'daki Baha halklarından haberdar etmek için New York'ta başladı. 1979'dan bu yana İslam Devrimi'nin başlangıcı olan İran hükümeti, en büyük dini azınlık olan Bahai inancına zulmetmektedir. İşleri yakıldı ve binlerce insan taciz edildi, hapsedildi veya öldürüldü. İran'daki genç Bahai halkının İran üniversitelerinde eğitim alması yasaklandı ve aynı inanca sahip öğretmenlerin öğretilmesi yasaklandı.

ELLE, kampanya için önce New York'ta güzel bir parça çizdi. Resim yaparken, sanatına hayran kalmayı bırakan insanlarla konuşmaktan zevk alıyordu ve "Ne yapıyorsun? Bunu neden yapıyorsun?" ELLE, dünyadaki insanların nasıl bir eğitimden mahrum bırakıldığını onlarla paylaşacaktı. Bilgi Güçtür. Bir duvar resmi yapmak insanları adaletsizlik ve insan hakları hakkında konuşmaya teşvik eder. Bazen insanları bir gazete ya da dergi makalesinden daha fazla ilgilendirir.

İnsanları sanat yoluyla bu sebeple eğitmek, şehir ve New Jersey'deki diğer ilçelere taşındı. Daha sonra sprey boya kutularını Cape Town, Güney Afrika'daki duvarlara getiren diğer sanatçılarla küreselleşti. Bu, ırklarından dolayı bir eğitim reddedilen yerel insanlar için gerçekten çok etkilendi.

Yakında #NotACrime dünyadaki ayrımcılığı belirledi ve mesajlarını boyamak için Rio de Janeiro, Sidney, Londra, Delhi, Atlanta ve şimdi Los Angeles'ta sanatçıları işe aldı. ELLE, "Pozitif sanat toplum gelişimi için çok önemlidir. Olumlu bir mesaj ve umarım bir değişiklik sunar."

Kampanya hakkında daha fazla bilgi edinmek için http://www.notacrime.me/ adresini ziyaret edin.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Önceki Hikaye

Gençleştirme ve Sağlık Sanatı: Dr. Kevin Sadati

Sonraki Hikaye

Her Yaşta Yaşlanmayı Önleyen En İyi Cilt Bakımı

Latest from GÜZELLİK