Banksy'nin Sokak Sanatını Bulma Kılavuzu

/
3 mins read

Bazı insanlar Banksy'nin isminin Vincent Van Gogh veya Damien Hirst kadar yüksek olması gerektiği fikrini göze alabilir. Ama inkar etmek yok: Banksy bugün gezegende yaşayan en ünlü sanatçılardan biri …. ve onun gerçekte kim olduğunu bile bilmiyoruz.

Nitekim, gizemli sokak sanatçısı hakkında çok fazla şey bilinmemektedir, çünkü kimliği 1990'ların başından beri gizli tutulmaktadır. Banksy'nin duvar resimlerini kamu binalarında boyamaktan kovuşturmayı önlemek için kimliğini gizli tuttuğu düşünülmektedir – sokak sanatçılarının çok aşina olduğu bir konu. Ve işleri daha da zorlaştırmak için, birçok şehirdeki hükümet yetkilileri, işçilerin bir binada göründükleri anda herhangi bir sokak sanatını veya grafiti kaldırmasını ister; Ancak son yıllarda Bristol ve Londra gibi bazı şehirler işçilere değerlerinden dolayı orijinal Banksy parçalarını çıkarmamalarını söylüyor.

Banksy'nin parçaları milyonlara kadar satabilir ve Bonham ve Sotheby's gibi sanat etkinliklerinde rekor satışlara ulaştı. Ancak sokak sanatı söz konusu olduğunda, orijinalleri çerçevelenemez veya duvara asılamayacağından parçaları esasen paha biçilmezdir. Bu nedenle, hevesli-Banksy koleksiyonerleri sokak sanatını ciddi iş bulmayı düşünüyor; ancak bir şehirde gerçek bir Banksy parçası bulmak samanlıkta iğne bulmak gibi olabilir (ya da daha gerçekçi bir versiyonu gibi) Waldo Nerede?)

Orijinal bir Banksy sokak sanatı parçasının fotoğrafını çekmeyi veya bir sonraki tatiliniz sırasında sadece kendi gözlerinizle bir tane görmeyi umuyorsanız, seyahatleriniz sırasında orijinal Banksy sokak sanatını nasıl bulacağınıza dair bazı ipuçları:

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Önceki Hikaye

Ünlü Güzellik Uzmanı ve Girişimci Yeni Cilt Bakımı Markasını Tanıttı

Sonraki Hikaye

Christie Brinkley, Beverly Hills'in Yeni Wellth Büyükelçisi

Latest from GÜZELLİK