Altmışlı Saatler Neredeyse Altı Figür

4 mins read

Bob's Saatler

Bob's Watches "Fresh Finds" 1960'ların vintage spor saati müzayedesi sona erdi … ve sonuçlar muhteşem.

Geçen ayın "Taze Buluntular" vintage açık artırmada Rolex tarafından üretilen 16 inanılmaz saat bulunurken, bu ayın sürümünde sadece 4 lot (3 Rolex saat ve 1 Omega) vardı. Ek olarak, bu "Yeni Buluntular" müzayedesinde yer alan tüm saatler, 1960'larda üretilen eski spor modellerdi – mekanik saatlerin altın çağının son on yılı, kuvars zaman işleyişinin gelişinden hemen önce.

Bob'un Saatleri

Bu vintage 60'ların spor saatlerinin her biri, dalış, uçuş veya dağcılık gibi belirli bir göreve hizmet etmek için sıfırdan tasarlandı. Ek olarak, tüm bu spor saatleri ilk olarak 1950'lerde ortaya çıkarken ve hala kendi markalarının kataloglarında modern biçimleriyle yer alırken, bu tarihi 1960'ların modelleri, bu efsanevi amaca yönelik alet saatlerinin ilk kez çağdaş saatlerini almaya başladığı tarihteki noktayı temsil ediyor. formlar.

"Yeni Buluntular" müzayedemizde yer alan, pazara yeni çıkmış olağanüstü spor saatlerinin dördü de çok sayıda teklif aldı, rezervlerini aştı ve müzayede için toplamda 98.700 $ netleştirdi. Buna ek olarak, ‘Taze Bulgular’ vintage açık artırmalarının hiçbir zaman alıcının primleri yoktur, bu nedenle her saatin nihai satış fiyatı aslında şanslı kazananların ödeyeceği toplam tutardır.

Bu ayın "Yeni Buluntular" nostaljik müzayedesinde satılan en pahalı lot, Rolex Submariner ref. 5512, hem bölüm halkası hem de ünlem işareti işaretli yaldızlı bir kadranla donatılmış olup, nihai satış fiyatı 30.200 $ 'a ulaştı ve toplam 9 teklif aldı. Bunu Rolex GMT-Master ref. 1675 (ayrıca bir yaldızlı kadranla donatılmış), yine toplam 9 teklifle 30.000 $ 'lık nihai fiyata ulaştı. Açık artırmada yer alan üçüncü Rolex – eski bir Rolex Explorer referansı. 1016 – ayrıca bölüm halkası ve ünlem işareti işaretli bir yaldızlı kadran ile donatılmış – toplam 6 teklifle 21.000 $ nihai satış fiyatı elde etti.

Vintage Rolex saatler için güçlü açık artırma sonuçları yeni bir şey olmasa da, vintage Omega Speedmaster “Ed White” ref. Açık artırmada yer alan 105.003, etkileyici sonuçlara ulaştı ve 17.500 $ 'lık nihai satış fiyatıyla toplam 5 teklif verdi.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Önceki Hikaye

Artırılmış Gerçeklik Canlandırıyor Müze Sergileri

Sonraki Hikaye

Yazın En Lüks Çantaları için Mükemmel Bir Kılavuz

Latest from SANAT